Oferta

•  Nasza Szkoła jest przyjazna dzieciom i rodzicom, jest bezpieczna i zapewnia dobre warunki nauki.
    Nauka w szkole jest odpłatna. Czesne wynosi 850 zł,  na drugie dziecko przysługuje zniżka 30 %

ZAMKOWA SZKOŁA DAJE WIĘCEJ!

Zamkowa szkoła w ramach czesnego oferuje edukację i wychowanie wykraczające poza wymagane standardy szkół publicznych,  w tym:

• proponujemy zwiększoną liczbę godzin edukacji wczesnoszkolnej, aby wszyscy uczniowie mogli biegle opanować wszystkie niezbędne w dalszej edukacji umiejętności w zakresie czytania , pisania i pojęć matematycznych
  • w naszej szkole już od pierwszej klasy proponujemy naukę dwóch języków. Natomiast od klasy IV uczniowie biorą również udział w zajęciach konwersacji językowej.
  • wprowadzamy do obowiązkowego katalogu przedmiotowego takie zajęcia jak rytmika, szachy, rozszerzona plastyka i technika.
  • Dla uczniów klasy VIII ofertę przedmiotową rozszerzamy o dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty
  • W całym cyklu kształcenia od IV- VIII rozszerzamy także obowiązkowy katalog przedmiotowy o dotykową  lekcję matematyki
  • Promujemy zróżnicowaną aktywność ruchową. Nasi uczniowie uczestniczą:
    • W klasach I-VIII w standardowych zajęciach wychowania fizycznego
    • W klasach I-VI w zajęciach nauki pływania na basenie
    • W klasach I-VI w zajęciach gry w tenisa na kortach

ZAMKOWA SZKOŁA KSZTAŁCI KOMPLEKSOWO!

• Zapewniamy dla chętnych dzieci edukację przedszkolną w Przedszkolu „Bajkowy Zameczek” w Tarnowskich Górach. Swoją edukację mogą kontynuować w Zamkowej Szkole lub innej wybranej przez rodziców.
  • W Zamkowej szkole organizujemy opiekę świetlicową zarówno w czasie oczekiwania na rozpoczynające się lekcje jaki i po ich zakończeniu w godzinach od 6.00-18.00. Uczniowie oczekujący na rodziców mogą korzystać z zajęć rekreacyjnych w świetlicy, ale także z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych
  • Zamkowa Szkoła proponuje Zajęcia dodatkowe pozalekcyjne:
            – Nauka języków
            – Zajęcia informatyczna: „Przygoda z komputerem”,  „Robotyka”
           – Zajęcia rozwijające zainteresowania: „Rękodzieło”, „Kulinaria’, „Mały odkrywca”,
           – „Matematyka dla dzieci młodszych”,
           – Zajęcia sportowe: judo
           – Inne wynikające z oferty na dany rok szkolny
    Zajęcia pozalekcyjne realizowane są za dodatkową opłatą lub w ramach opłaty czesnego
  • Uczniowie, którzy chcą mogą w szkole odrobić lekcje. Zadania domowe odrabiają pod opieką nauczyciela w tzw. strefie ciszy.

Nauka i rekreacja
Każdego roku na przełomie maja i czerwca nasi uczniowie wyjeżdżają na rekreacyjne i edukacyjne turnusy

• Klasy I-III na tzw. „Zieloną Szkołę”
    • Klasy IV-VIII na obóz językowy
      W proponowanych wyjazdach biorą udział chętni uczniowie. Dla pozostałych uczniów zapewniona jest opieka i zajęcia w szkole.
  • Wyzwania i atrakcje
    • wycieczki jedno lub dwudniowe, edukacyjne, rekreacyjne bądź integracyjne
    • wycieczki weekendowe
    • spotkania z ciekawymi ludźmi
    • warsztaty tematyczne i artystyczne
    • imprezy okolicznościowe organizowane w czasie zajęć edukacyjnych lub popołudniu, a także szczególnie lubiane przez uczniów nocowanie w szkole
    • zajęcia i zabawy okolicznościowe lub tematyczne
    • udział uczniów w konkursach szkolnych, międzyszkolnych oraz pozaszkolnych
    • udział uczniów w zawodach sportowych
    • i wiele innych propozycji
  • Potrzebna pomoc
    • Uczniów, którzy z różnych przyczyn mają trudności w nauce zapraszamy na zajęcia wspierające – indywidualne lub w małych zespołach
  • Zasady zachowania w szkole
    • W szkole obowiązuje jasno określony kodeks zachowaniasystem wytyczający granice akceptowanego i nieakceptowanego zachowania obowiązujący wszystkich uczniów od klasy I-VIII.
    • Realizujemy również program wychowawczy oparty na podstawowych wartościach takich jak miłość, dobroć i odpowiedzialność.

ZAMKOWA SZKOŁA  UCZY KOMFORTOWO!

• Komfortowe klasy
    • Zajęcia w pięknych, kolorowych i komfortowych wnętrzach urządzonych tak, aby zapewnić najwyższy komfort oraz przestrzeń do nauki i zabawy.
    • Większość klas jest zaopatrzona w tablice multimedialne i inne multimedia
    • Zajęcia informatyczne uczniowie odbywają każdy przy swoim stanowisku komputerowym
  • Kameralne klasy
    • Uczniowie uczą się w kameralnych klasach maksymalnie do 16 uczniów.
  • Zamkowa kuchnia
    • Szkoła zapewnia obiady naszej zamkowej kuchni domowej, które są przygotowywane codziennie świeże.
  • Szatnia wita i żegna
    • Każdy uczeń posiada indywidualną szafkę w szatni zamykaną na kluczyk w której może pozostawić odzież wierzchnią lub osobiste przedmioty.
  • Czas dla mnie i dla kolegi
    • Na terenie szkoły obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Uczeń może posiadać telefon, jednak pozostawia go w szafce w szatni.  Może z niego skorzystać wyłącznie krótko wykonując połączenie telefoniczne przy szafce.
    • Każdy uczeń może zawsze z dowolną częstotliwością zadzwonić do rodziców czy opiekunów z sekretariatu szkoły.