Nasza misja

Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział;
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał;
nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.

Misja naszej szkoły:

• Pragniemy, by nasza szkoła stwarzała uczniom możliwość wielostronnej aktywności inspirującej do poznawania siebie i świata, twórczego myślenia i działania.
  • Dołożymy starań, aby uczniowie w pełni wykorzystywali własny potencjał rozwojowy, aby doświadczali satysfakcji z własnego działania i osiągnięć na różnorodnych polach aktywności.
  • Zależy nam, aby każdy uczeń dobrze czuł się w grupie, nawiązywał pozytywne relacje emocjonalne i potrafił współdziałać z innymi w osiąganiu wspólnych celów.
  • Wierzymy, że nasi uczniowie będą potrafili wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności w różnych sytuacjach życiowych.

Pomagamy wychowywać mądrych i dobrych ludzi.

„Zamkowa Szkoła” to pierwsza niepubliczna szkoła podstawowa w powiecie tarnogórskim. Do powstania szkoły w znacznej mierze przyczyniły się sugestie rodziców, których dzieci uczęszczały do przedszkola „Bajkowy Zameczek”.
       Zadowoleni z jakości pracy przedszkola, zaproponowali kontynuację działań wychowawczo-edukacyjnych na poziomie szkolnym. Dlatego też, nawiązując do misji pedagogicznej oraz nazwy przedszkola – „Bajkowy Zameczek” – nasza placówka nosi nazwę „Zamkowa Szkoła”.
       Szkoła powstała w porozumieniu z Urzędem Miasta Radzionków, w oparciu o Ustawę o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku i podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Zamkowa Szkoła” od 1 września 2012 roku ma uprawnienia szkoły publicznej. „Zamkowa Szkoła” spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Infrastruktura szkoły oraz mało liczne klasy sprawiają, że nasza szkoła jest przyjazna dzieciom – sprzyja ich wielokierunkowej aktywności, a także rzeczywistej indywidualizacji nauczania.