Szkolne aktualności

05.11.2012

Bajka o szczęściu

Dnia 7 listopada br. (środa) uczniowie klasy "O" i klasy I wyjadą do Śląskiego Teatru Lalek "Ateneum" w Katowicach na przedstawienie zatytułowane "Bajka o szczęściu".

Życie Staruszka i jego przyjaciół: Myszki, Kogucika i Świnki toczy się leniwie, ale pogodnie. Nastrój zmienia się wraz z wizytą dziwnego handlarza. Oferowane przez niego przedmioty kuszą bohatera tak bardzo, że sprzedaje za nie swoje zwierzęta. Radość trwa jednak krótko, zaczynają doskwierać wyrzuty sumienia, pustka i samotność. Staruszek rusza więc na poszukiwanie utraconych przyjaciół.

Ciepłe, bezpretensjonalne przedstawienie z wyraźnym morałem mądrze prowokuje do refleksji nie tylko najmłodszych widzów. W dzisiejszym świecie, w którym hasło "wszystko na sprzedaż" zagłusza najprostsze prawdy, właśnie o nich warto przypominać.